Hem evden eve nakliyat sektöründeki tecrübemiz hem de son Memnuniyet Araştırmamız; bize diyor ki eğer şehirlerarası taşınacaksan üç düşün bir davran.

Bu uyarıyı neden yaptığımızı açıklamaya çalışalım.

Aldığı hizmetten çok memnun olanların oranı 16%, aldığı hizmeti makul bulanların oranı 32%, hiç memnun olmayanların oranı 52% olarak gerçekleşmiştir.

Şehirlerarası İstanbul evden eve nakliyat fiyatlamasında mantık çalışmıyor, her türlü fiyat ile karşılaşmak mümkün. Atalarımızın yüzyıllarca test edip ilan ettiği prensibe inancı olmayan tüketiciler en ucuza çok yüksek rağbet gösteriyorlar. Aksine atalarımız “Ucuz etin yahnisi kötü olur” demişler.

Memnuniyet Araştırmamıza katılan müşterilerimizin yorumları ve başlarından geçen hikâyelere bakılırsa; sizinle anlaşma yapan nakliyat firması ile sizi taşımaya gelen firma farklı, hatta evinizden yükü almaya gelen firma ile yükü indiren firmanın farklı olması gayet muhtemeldir. Şehirlerarası evden eve nakliyat sektöründe aslında bir kamyonu olmayan sadece iş alıp başkasına pas eden çok sayıda firma kılıklı kişinin var olduğu anlaşılıyor. Yanı sıra normal nakliyecilerin de aslında taşımayacakları işlere fiyat verip aldıkları. Daha sonra o işleri nakliye defterlerinde ilan ederek komisyon karşılığı başkalarına pazarladıkları sıkça görülmektedir.

Asansörlü taşıma, sigorta ve paketleme gibi konularda bilgi kirliliği olduğu, tüketicinin umduğu ile bulduğu arasında anlamlı sapmalar olduğu yapılan tespitler arasındadır.

Okumadan Geçmeyin Kaliteli evden eve nakliyat hizmeti nasıl olunur.